Subaru Cup Juli - Ridetider

Så er vi klar til endnu en runde Subaru Cup træning og Kval.

Alle skal være opvarmet til ridetidspunktet.

Banen kan gåes hele dagen

Vores cafe vil være åben hele lørdagen

Parkering foran ridehuset og på ridebanen

Klokken St.Nr Rytter Hest H.Nr Klub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Isabella Asklund ENEKÆR´S SAMBATINO 6 Darupgaards Rideklub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Susanne Guldberg RØNTVED´S WILL POWER 16 Slangerup-Lynge Rideklub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Nadia Bjørnbo Bendsen RAMIR 15 Helsinge Rideklub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Kirstine Schmidt PALM CITY 14 Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Sara Jonsson CASTÖR 2 HolmegÃ¥rdens Rideklub
18.00-19.00 Træn 80 torsdag Kanilla Schmidt LADY 12 Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub
           
           
Klokken St.Nr Rytter Hest H.Nr Klub
8.00-9.00 Træn 60 Lørdag  Eline Klitgaard Marcussen HAYMOS FRODO - 2 8 Rideklubben Falken
8.00-9.00 Træn 60 Lørdag  Cecilie Vest COILL UACHTER CAHAN - 1 3 Himmelev Rideklub
8.00-9.00 Træn 60 Lørdag  Denise Crone TWIST - 2 18 SøborggÃ¥rd Rideklub
8.00-9.00 Træn 60 Lørdag  Tilde Hededam Ottenheim INDIAN GIRL 10 - 2 10 Haslev Køre- Og Rideforening
8.00-9.00 Træn 80 lørdag Nadia Bjørnbo Bendsen RAMIR 15 Helsinge Rideklub
           
Klokken St.Nr Rytter Hest H.Nr Klub
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Karina Bülow FOLDBJERGGÃ…RDS ZANIEL 7 Sportsrideklubben
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Neel Anna Boesen Kirsten KADOO AF Ã…GÃ…RDEN 11 Holte Ride-Klub
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Jette Kastrup MOSELY BROWNIE 13 Ledøje-Smørum Rideklub
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Ulla Bjørn Poulsen DESAFIO XXI 4 Sportsrideklubben
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Emilie schultz jørgensen AVICII 1 Næstved Sportsrideklub
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Kristine Foged HVID'S LA DIVINA 9 Nordsjællands Sportsrideklub
9.00-10.00 Træn 80 lørdag Ylva Winsborg DIONYSOS (SWB) 5 Skjoldungen Rideklub, Ølstykke
           
           
Klokken St.Nr Rytter Hest H.Nr Klub
10:00 Kval 60 Lørdag Eline Klitgaard Marcussen HAYMOS FRODO - 2 8 Rideklubben Falken
10:05 Kval 60 Lørdag Cecilie Vest COILL UACHTER CAHAN - 1 3 Himmelev Rideklub
10:10 Kval 60 Lørdag Denise Crone TWIST - 2 18 SøborggÃ¥rd Rideklub
10:15 Kval 60 Lørdag Tilde Hededam Ottenheim INDIAN GIRL 10 - 2 10 Haslev Køre- Og Rideforening
10:20 Kval 60 Lørdag Ewa-Maya Mørk Petersen SØBORGGÃ…RDS ROLEX - 2 17 Gentofte Rideklub
10:25 Kval 60 Lørdag Paloma Lewin-Skjønnemann Diva    
10:30 Kval 60 Lørdag Anna Oline Frederiksen Gerda    
10:35 Kval 60 Lørdag Caroline Braad      
           
           
Klokken St.Nr Rytter Hest H.Nr Klub
11:45 Kval  80 Lørdag  Karina Bülow FOLDBJERGGÃ…RDS ZANIEL 7 Sportsrideklubben
11:50 Kval  80 Lørdag  Isabella Asklund ENEKÆR´S SAMBATINO 6 Darupgaards Rideklub
11:55 Kval  80 Lørdag  Jette Kastrup MOSELY BROWNIE 13 Ledøje-Smørum Rideklub
12:00 Kval  80 Lørdag  Ulla Bjørn Poulsen DESAFIO XXI 4 Sportsrideklubben
12:05 Kval  80 Lørdag  Susanne Guldberg RØNTVED´S WILL POWER 16 Slangerup-Lynge Rideklub
12:10 Kval  80 Lørdag  Sara Jonsson CASTÖR 2 HolmegÃ¥rdens Rideklub
12:15 Kval  80 Lørdag  Emilie schultz jørgensen AVICII 1 Næstved Sportsrideklub
12:20 Kval  80 Lørdag  Neel Anna Boesen Kirsten KADOO AF Ã…GÃ…RDEN 11 Holte Ride-Klub
12:25 Kval  80 Lørdag  Kristine Foged HVID'S LA DIVINA 9 Nordsjællands Sportsrideklub
12:30 Kval  80 Lørdag  Ylva Winsborg DIONYSOS (SWB) 5 Skjoldungen Rideklub, Ølstykke

Ridelejrlister 2019

Sommertid - Ridelejrtid

Nu er det snart sommerferie - og for Søborggård er det lig med Ridelejre, Turister og dejlige timer

Nedenfor kan du se hvem du skal på ridelejr med...

Enkelt af ugerne er der stadig et par pladser - og andre er fudt booket

Al info ift hvad du skal have med og tidspunkter, kan I se under "Praktiske informationer".

Husk 2. rate skal være betalt for at beholde pladsen, da den ellers vil blive givet videre til en anden på ventelisten

 

Vi ses snart
Hilsen

Sally og Søborggård

 

Uge 27 Underviser        
  Sally        
Navn By alder rutine Egen P/H Delt. Før
Paloma Lewin-Skjønnemann Herlev 12 øvet   Nej
Anna Oline Frederiksen Glostrup 13 Øvet   Nej
Denise Crone Gilleleje 12 Øvet Egen / Twist Ja

 

Uge 28          
Underviser  Astrid   Køkken Gitte  
  Kristina     Lillian  
  mfl     Lis  
           
           
Navn By alder rutine Pony/hest ønske Deltaget før 
Sille Porsgaard Dalsø Karlslunde 13 4 år   Nej
Laura Hyldgaard Veksø 7 1 år   Nej
Ayah Guindy Taastrup 10 begynder   Nej
Alexandra Kecman Hillerød 14 Øvet   Ja
Maria Kecman Hillerød 14 Øvet   Ja
Josefine Færch Stadil Hellerup 10 Øvet Egen Ja
Emilia Tækker Damgaard Frederiksberg 12 Øvet Pistacie Ja
Arjana Kaki Hillerød 14 Øvet   Ja
Victoria Probst Teixeira Frederiksberg 13 Øvet Pinocchio Ja
Caroline Kjærgaard Rasmussen Gentofte 11 Øvet Pony Nej
Leah Krista Rindal Hornbæk   begynder Dalvin Ja
Victoria Holm Vedbæk 11 Øvet Pistacie Ja
Noa Delouya Hellerup 11 Øvet Frisk pony Ja
Ewa-Maya Mørk Gentofte 11 Øvet Rolex Ja
Lina Elisa Bøttger Charlottenlund 12 Øvet   Nej
Mynthe Kromann Sams Helsinge 10 Let øvet   Ja
Emilie I G Nielsen Skævinge 12 Let øvet   Nej

 

Uge 30

 

Underviser

     
  Sally      
  mfl      
Navn By rutine Pony/hest ønske Delt før
Laerke Hyldegaard Veksø begynder   nej
Iben Fertner Stenløse Let Øvet Egen Ja
Frida Fertner Stenløse begynder Snehvide Ja
Nora Barreth Nielsen Veksø begynder   nej
Tobias Juhl Viby Sj   Mister Ja
Alberte Caroline Pedersen Charlottenlund Let Øvet Hot Spot Ja
Sofie Box-Leerbeck Gentofte begynder Dalvin Ja
Sofie Kammer Bindslev Holte begynder Dalvin Ja
Ella Kammer Bindslev Holte begynder Snehvide el Hot Spot nej
Mai W   Let Øvet Stor pony/hest Ja
Ellie Ravnholt København N begynder sød / rolig nej
Alma Marie Fritsche København K redet 1 år   Nej

 

Uge 31 Underviser   Køkken Louise  
  Sally        
  Cecilie Skrædderdal        
  Matilde Skrædderdal        
           
Navn By alder rutine Pony/hest ønske Delt. Før
Mathilde Langkilde Vedbæk 11 Øvert   Nej
Sofie Holmslykke Jensen Skovlunde 15 CNCP80   Ja
Ewa-Maya Mørk Gentofte 11 begynder Rolex ja
Mikkeline Ganløse Vipperød 13 CNCP70   Nej
Amanda Refslund Ravn Vedbæk 11 Øvert   Nej
Josefine Eva Jessen København S 12 Øvet   Ja
Denise Crone Gilleleje 12 Øvet   Ja
Laura Kjersgaard Gilleleje 13 Øvet   Ja
Nathalie Havskov Gilleleje 13 Øvet   Ja
Karoline Krogh Hundested 14 Let   Nej
Josefine Løbel-Moberg Snekkersten 13 Øvet   Nej
Marie-Louise Kromann Paulsen København Ø 12 Begynder i spring kat1 eller hest - gerne lidt frisk Nej
Maline Møller Gilleleje 12 Øvet   Ja

 

Uge 32 Underviser        
  Sally        
  mfl        
Navn By Alder Rutine Pony/hest ønske Delt før
Laura Bekker Helsinge 8 Begynder   Nej
Emma Hansen Græsted 10 Øvet Snehvide Nej
Eva Schmidt Helsinge 8 Let øvet   Ja
Ida Marie Leed Græsted 7 Begynder   Nej
Silke Everhøj Helsinge 8 Begynder   Nej
Silje Schmidt Helsinge 14 Let øvet   Nej
Sekita Moulander Helsinge 12 øvet - ld   Nej
Laura Albretsen Ramløse 12 Begynder   Nej
Mathilde Frederiksen Græsted 12 Let øvet Gerne hest Nej

Ny hjemmeside....

Så skete det......endelig... vi fik den nye hjemmeside op at stå.....

Og så vil nogen af jer nok sige "NY?? - den ligner da den vi havde før" - og ja den gør den også endnu..... og så alligevel ikke. Der er blevet ryddet meget op i gamle ting - og der vil blive ryddet mere op endnu - og komme nye tiltag...

Men ting tager tid - og hjemmesider tager rigtig meget tid - men det skal nok blive godt....

Nu er alle opdateringer gjort ift Ridelejrene 2019 - og tilmeldingsblanketten fungerer som ønsket

Tag godt imod den - og kom endelig med ideer til forbedringer

På ønskelisten har vi lige nu - et bedre design med nogle flere billeder og en kalender, hvor man kan se alle aktiviteter

Hilsen

Det hårdtarbejdende hjemmesideudvalg

(Bjørn, Niels, Joomlakonsulenten og Sally)