Resultater for dressurstævne d. 22. maj

Nedenstående er resultat for de klasser som ikke var en del af Ø-cuppen

 

Dressurstævne d. 22. maj på Søborggård              
  LC1/CNCP70            
Rytter Hest/pony Kategori Klub Program Resultat %  
Fanny Ferslew Blackie 3 SØG CNCP70 141,00 64,09 1
Jade Schlichting Søborggårds Silver 3 SØG CNCP70 140,00 63,64  
Sofie Karoline Pedersen Brinks Queenie 1 HSK LC1 131,00 54,58  
               
  CNCP80/CNCP90            
Rytter Hest/pony Kategori Klub Program Resultat %  
Anja Jensen Don Ibrahim 2 SØG CNCP90 155,00 70,45 1
Michelle Lundø Nielsen Fjorgårdens Leander 1 HSK CNCP80 145,00 65,91 2
Anja Jensen Søborggårds Romance 2 SØG CNCP80 142,00 64,55  
Charlotte Torp Old Castle Misty 2 TPRK CNCP80 142,00 64,55  
               
               
Rideskoleklasse              
Dommer Silja Schlichting            
Rytter Hest/pony Kategori Program Resultat %    
Amanda  Little Ghost 3 CNCP70 143,00 65,00 1  
Nicoline Brandenborg Rasmus K 3 CNCP70 140,00 63,64    
               
Rideskoleklasse              
Dommer Silja Schlichting            
Rytter Hest/pony Kategori Program Resultat %    
Jana Hipper Don Ibrahim 2 LC1 u g 146,00 60,83 1  
Ida Henriksen Silver 3 LC1 u g 146,00 60,83 1  
Kamille Utzon Hot Spot 3 LC1 u g 141,00 58,75    
               
Rideskoleklasse Hold            
Rytter Hest/pony Kategori   Resultat %    
Mette Götzsche Hot Spot 3 hold 2 152,00 63,33 1  
Miriam Røgeskov Nygaard Diablo 3 hold 2 152,00 63,33 1  
Carla Hipper Rasmus 3 hold 1 151,00 62,92 3  
Line Petersen Sean 2 hold 1 150,00 62,50 4  
Michelle van Hofwegen Lukas 1 hold 4 149,00 62,08    
Line Fleckenstein Toraya 1 hold 4 149,00 62,08    
Julie Larsen Aude h hold 4 149,00 62,08    
Anna Vonger-Laursen Hot Spot 3 hold 3 147,00 61,25    
Frederikke Gundersen Micky 3 hold 2 147,00 61,25    
Sille Diablo 3 hold 1 146,00 60,83    
Anastasia Elkjær Madagascar 3 hold 1 144,00 60,00    
Julie Larsen Søborggårds Madagascar 3 hold 3 143,00 59,58    
Josefine Mickey 3 Hold 3 143,00 59,58